Zbulohet përforcimi i ri i Barcelonës

Prishtinë | 02 Qer 2021 | 14:38 | Nga Ekonomia Online

Mbrojtësi, Emerson Royal, ka nënshkruan me klubin “Blaugranë”.

Lajmin për transferimin e Emerson e ka konfirmuar klubi i Barcelonës, përmes një postimi në uebfaqen tyre.

Transferimi i Emerson do ti kushtojë klubit të Barcelonës rreth 9 milionë euro.

Emerson ishte në bashkëpronësi mes Barçës dhe Betis, por tani “Blaugranët” kanë vendosur ta blejnë kartonin e plotë të tij.

22-vjeçari në dy sezonet e fundit ishte pjesë e Betisit, ku sezonën e fundit me këtë skuadër zhvilloi 34 paraqitje në La Liga, duke realizuar një gol.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme