Zbutet dënimi i Chelseat, mund të blejë lojtarë në janar

Prishtinë | 06 Dhj 2019 | 12:21 | Nga Ekonomia Online

Ndalimi i transferimit të Chelsea është përgjysmuar nga gjykata e arbitrazhit për sportin, duke i lejuar ata për të bërë nënshkrime në janar.

Një dënim i vendosur nga Fifa ishte për shkak të mbulimit të dy dritareve të transferimit: verën e kaluar dhe atë të muajit tjetër.

Klubi shkoi në Cas pasi komiteti i apelimeve i Fifës e hodhi poshtë çështjen e tyre. Fifa vendosi ndalimin e saj ndaj Chelsea pasi klubi u shpall fajtor për shkeljen e rregullave të transferimit në lidhje me të miturit.

Të ngjashme