Zeneli: Chelsea ishte shumë i interesuar për mua

Prishtinë | 01 Dhj 2019 | 14:28 | Nga Ekonomia Online

Arbër Zeneli ka zbuluar lajmet se Chelsea e kërkonte në janar të këtij viti nuk ishin thjesht burim i mullirit të thashethemeve gjatë afatit kalimtar të dimrit, por diçka e mirëfilltë edhe pse në fund anësori kosovar iu bashkua Stade de Reims në Ligë 1.

Zeneli, i cili është momentalisht në fazën finale të riaftësimit gjashtë muaj pas lëndimit të tmerrshëm në gju, shpreson se gjiganti nga Premierliga do të rikthehet një ditë për ta kërkuar përsëri, raporton Gazeta Express.

Para se 25-vjeçari të nënshkruante për Reims në Ligë 1 të Francës, qarkulluan lajme në mediat britanike, veçanërisht në Sky Sports, se Chelsea po mendonte për kosovarin.

“Po, fola me menaxherin tim dhe Chelsea ishte shumë i interesuar në mua, ishte gjë konkrete. Ama duhet përshtatur koha dhe gjëra të tilla. Chelsea është klub jashtëzakonisht i madh dhe sikur të më kishte kërkuar 100%, atëherë nuk do ta refuzoja. Në fund, iu bashkova Reimsit. Nëse ëndërroj shumë, atëherë shpresoj se Chelsea do të më kërkoj përsëri nëse luaj mirë në Reims. Shpresoj se klube të tilla interesohen për mua pasi të kthehem nga lëndimi”, ka thënë Zeneli të dielën për mediat suedeze.

Kosovari s’e sheh Reimsin si klubin e fundit në karrierën e tij. Në klubin nga Ligë 1, ai dëshiron ta dëshmojë veten para se ta marrë një hap më të madh në karrierë përcjell Albinfo.ch.

“Po, natyrisht. Kalimi nga Heerenveen në njërin prej klubeve më të mëdha në Evropë do të ishte hap shumë i madh. Je i mësuar të luash 90 në çdo ndeshje e pastaj mund të mos luash fare. Mendoj se nëse ka diçka nga klubet e mëdha, atëherë duhet të kemi një plan. Menaxheri nuk më ka thënë shumë përveç se ka qenë konkrete, prandaj unë e zgjodha kartën e sigurt (kalimin në Reims)”, shtoi ai

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme