Zgjidhet Komitetit Ekzekutiv i FFK-së

Prishtinë | 27 Jan 2020 | 17:15 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Delegatët e Kuvendin Zgjedhor i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) me 37 vota pro kanë votuar anëtarët e Kuvendit të Komitetit Ekzekutiv për një mandat katërvjeçar, raporton Ekonomia Online.

Këta janë emrat e anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv: Baki Burri, Predrag Joviq, Flamur Bunjkau, Naser Ajeti, Mirsad Qollaku, Ilaz Mjaku, Agim Nura, Xhelal Broja, Vjollca Krasniqi dhe Ismajl Ajeti.

Ky kuvend nisi me tensione kur kryetari aktual i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, kërkoi votëbesim, e që hasi në keqkuptimin e disa delegatëve, të cilët kanë lëshuar sallën.

Lexo më shumë:

Të ngjashme