Zidane i ulë në stol Kroosin dhe Casemiron, startojnë Valverde dhe Isco

Prishtinë | 06 Pri 2019 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Madridit dhe Eibarit.

Zinedine Zidane e ka nisur këtë ndeshje me disa ndryshime për dalim nga humbja 2-1 nga Valencia të mërkurën mbrëma.

Zizu e ka larguar Toni Kroosin dhe Casemiron nga formacioni, Fede Valverde, e isco nisin nga fillimi këtë ndeshje.

Në sulm, Bale, që ishte vetëm zëvendësues në Valencia, është titullar për sfidën që do të zhvillohet nga ora 16:15 në “Bernabeu”, së bashku me Asension dhe Benzeman.

Reguilon do të zëvendësojë të suspenduarin, Marcelo.

R

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme