Zidane kërkon me çdo kusht vazhdimin e kontratës së Ramosit dhe Vazquezit

Prishtinë | 08 Jan 2021 | 17:36 | Nga Ekonomia Online

Zinedine Zidane ka konfirmuar se është e rëndësishme për Real Madridin të sigurojë që Sergio Ramos dhe Lucas Vazquez të zgjasin kontratat e tyre me klubin.

Duke folur përpara takimit të LaLiga Santander ndaj Osasunas, trajneri francez u pyet rreth kësaj situate.

“Gjëja më e rëndësishme është që ne të rinovojmë lojtarët. Unë nuk kam folur me ta në lidhje me këtë, por është e rëndësishme që ajo të zgjidhet për lojtarët. Ajo që unë dua është që ata të jenë të përgatitur për të luajtur, për të stërvitur dhe për të bërë gjërat mirë, për mua kjo ka rëndësi” – u shpreh Zidane.

Negociatat me Ramosin kanë ngecur dhe vazhdimi i tij me klubin madrilen është vënë në dyshim të madh, shkruan Gazeta Express.

Spanjolli ka luajtur një rol vendimtar në sukseset e klubit viteve të fundit dhe është një lider i vërtetë në fushë. 

Të ngjashme