Zidane kthehet në stërvitje pasi rezultoi negativ për Covid-19

Prishtinë | 02 Shk 2021 | 14:31 | Nga Ekonomia Online

Zinedine Zidane ka rezultuar negativ në testimin e fundit për COVID-19.

Kështu, ai është larguar nga izolimi dhe është kthyer në stërvitje të martën dhe ka nisur përgatitjet për sfidën me Huescan.

Kjo ndeshje vjen pas humbjes befasuese në shtëpi nga Levante, çka bëri që Reali të zbresë në vendin e tretë në renditjen e La Ligës me 40 pikë, aq sa tani ka edhe Barcelona., raporton Gazeta Express.

Lajmi tjetër i mirë për Realin është rikthimi i të dëmtuarve.

Sergio Ramos, Fede Valverde, Rodrygo dhe Lucas Vasquez, janë gjithnjë e më afër rikuperimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme