Zidane nuk është i interesuar ta marrë drejtimin e Manchester United

Prishtinë | 26 Tet 2021 | 19:48 | Nga Ekonomia Online

Ish-trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane, nuk është i interesuar ta merr drejtimin e Manchester United.

Kështu të paktën raportojnë mediat angleze.

Me këtë rast do të jetë një kandidaturë më pak nëse drejtuesit e “Djajve të kuq”, vendosin ta shkarkojnë trajnerin Ole Gunnar Solskjaer.

Ata për momentin kanë vendosur të vazhdojnë aventurën me Solskjaer por sfidat e radhës mund të vendosin fatet e norvegjezit ndërkohë që edhe Antonio Conte, një emër i preferuar për drejtuesit e klubit nga Old Trafford nuk kanë dëshirë që të marrë një skuadër në mes të sezonit dhe kandidaturat për pasuesin e Solskjaer në stolin e United sa vinë e pakësohen.

Të ngjashme