Zvicra vs Spanja, gol pas tetë minutave lojë

Prishtinë | 02 Kor 2021 | 18:43 | Nga Ekonomia Online

Spanja i ka shënuar gol Zvicrës.

Në minutën e tetë, Jordi Albva ka arritur të shënojë për 1-0, pak edhe me ndihmë të Zakarias, që devijoi topin.

https://tiger.cdnja.co/v/qa/qaLOX.mp4?secure=qZtLlQKVjlM6-vJ9zLasjA&expires=1625250600

Xherdan Shaqiri po e mban shiritin e kapitenit në këtë ndeshje në mungesë të Granit Xhakës, i cili ka humbur këtë sfidë shkaku i kartonëve.

Fituesi i këtij dueli, do të përballet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian me fituesin e sfidës së sotme, mes Italisë dhe Belgjikës

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme