Zvicra vs Spanja, rezultati dhe statistikat pas 45 minutave lojë

Prishtinë | 02 Kor 2021 | 18:50 | Nga Ekonomia Online

Është mbyllur pjesa e parë e sfidës me Zvicrës dhe Spanjës.

Pas 45 minutave në stadiumin “Saint Petersburg”, Spanja po fiton me rezultat minimal, 1-0.

Në minutën e tetë, Jordi Alba goditi fuqishëm jashtë zonjës për ta detyruar Zakarian që të devijojë dhe ta dërgojë topin në rrjetën e tij, UEFA e njohu si autogol.

https://tiger.cdnja.co/v/qa/qaLOX.mp4?secure=qZtLlQKVjlM6-vJ9zLasjA&expires=1625250600

Pas golit, Zvicra tentoi të bëjë diçka më shumë në pjesën e parë, por pavarësisht tentimeve, nuk patën sukses që të arrijë deri te goli.

Xherdan Shaqiri po e mban shiritin e kapitenit në këtë ndeshje në mungesë të Granit Xhakës, i cili ka humbur këtë sfidë shkaku i kartonëve.

Fituesi i këtij dueli, do të përballet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian me fituesin e sfidës së sotme, mes Italisë dhe Belgjikës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme