Zyrtare: Atletico e transferon yllin e Real Madridit

Prishtinë | 20 Qer 2019 | 13:49 | Nga Ekonomia Online

Atletico Madridi e ka kompletuar transferimin e Marcos Llorentes nga Real Madridi për një shumë prej 40 milionë euro.

24-vjeçari ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Atleticon dhe pritet të jetë zëvendësuesi i Rodri Herandez në klub, pasi ky i fundit do të largohet këtë verë meqë shumë klube janë të interesuara ta paguajnë klauzolën e lirimit të tij prej 70-të.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme