Zyrtare: Godin te Interi

1139644513
Prishtinë | 01 Kor 2019 | 13:57 | Nga Ekonomia Online

Diego Godin është transferuar te Interi dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi zikaltër.

“Interi njofton që është marrë vesh për një kontratë me Diego Godin e cila zgjat deri më 30 qershor të vitit 2022”, thuhet në një deklatarë në faqen zyrtare të Interit.

Kështu, përfaqësuesi i Uruguajit largohet nga Atletico Madrid pas nëntë vjetësh ku mes shumë suksesesh kishte arritur të shpallej një herë kampion i Spanjës, dy herë kampion i Ligës së Evropës, si dhe dy herë ishte finalist në Ligën e Kampionëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme