Zyrtare: Ish-ndihmëstrajneri i Barcelonës merr drejtimin e Ajaxit

Prishtinë | 22 Qer 2022 | 13:22 | Nga Ekonomia Online

Alfred Schreuder është zyrtarisht trajneri i ri i klubit holandez, Ajaxit. 

49-vjeçari nënshkroi një kontratë në Johan Cruijff Arena që zgjat deri në mesin e vitit 2024, me një opsion për një sezon të tretë.

Ai do të pasojë Erik ten Hag, i cili u largua për në Manchester United këtë sezon dhe është gati të krijojë suksese të reja në Amsterdam.

Schreuder bashkohet me Ajax nga Club Brugge, ku ai fitoi ligën belge sezonin e kaluar. 

Para se trajneri i ri të fillonte punën në Belgjikë, ai ishte në TSG Hoffenheim dhe FC Barcelona. 

Për këtë të fundit, Schreuder vepronte si ndihmës i ish-trajnerit të Ajax, Ronald Koeman.

Të ngjashme