Zyrtare: Januzaj tansferohet në Sunderland

Prishtinë | 12 Gus 2016 | 14:16 | Nga

Manchester Unitedit ka njoftuar se Adnan Januzaj ka kaluar te Sunderlandi.

Por, ku transferim është vetëm në formë të huazimit nga deri në fund të sezonit.

Më pas transferimi është konfirmuar edhe nga trajneri i “Maceve të Zeza”, David Moyes.

Me këtë rast Moyes ka njoftuar se Januzaj do të jetë pjesë e do të jetë pjesë e skuadrës së tij në ndeshjen hapëse ndaj Manchester Cityt.

Për mesfushorin shqiptar kanë shfaqur interesim edhe disa skuadra italiane dhe gjermane, por ai vendosi të qëndron në futbollin anglez.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme