Zyrtare: La Liga e dënon me kaq ndeshje Ronaldon

Prishtinë | 14 Gus 2017 | 16:08 | Nga

Real Madrid e ka fituar 3:1 finalen e parë të Superkupës së Spanjës.

‘Los Blancos’ kanë arritur të mposhtin Barcelonën në shtëpinë e tyre në ‘Camp Nou’.

Cristiano Ronaldo është dënuar edhe zyrtarisht nga drejtuesit e federatës spanjolle të futbollit, pas shtyrjes që ia bëri gjyqtarit pas ndëshkimit me karton të kuq.

Ylli i Real Madridit është ndëshkuar me kartonin e tij të dytë të verdhë dhe pastaj me të kuqin në ndeshjen e parë të Superkupës së Spanjës së fituar ndaj Barcelonës me rezultat 3-1.

Pas ndëshkimit me kartonë të kuq, portugezi i revoltuar e shtyu gjyqtarin duke bërë sjellje të pahijshme.

Megjithatë, tani ka ardhur vendimi i drejtuesve të La Ligas, të cilët kanë zyrtarizuar dënimin prej pesë ndeshjeve për Ronaldon.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme