Zyrtare: Valencia transferon Maxi Gomez

Prishtinë | 14 Kor 2019 | 14:15 | Nga Ekonomia Online

Valencia ka nënshkruar një kontratë me klubin Celta de Vigo për të transferuar zyrtarisht Uruguajin Maxi Gómez.

Gomez ka nënshkruar kontratë me klubin e Valencianes, deri në vitin 2024, dhe i kanë vendosur klauzolën prej 140 milionë eurosh.

Kjo u konfirmua nga faqja zyrtare e klubit.

Të ngjashme