Zyrtare: Walter Mazarri, trajner i ri i Cagliarit

Prishtinë | 15 Sht 2021 | 13:04 | Nga Ekonomia Online

KIubi italian, Cagliari ka konfirmuar emërimin e Walter Mazzarrit si trajner i ri i tyre.

Cagliari ka pasur një fillim të vështirë të sezonit, duke mbledhur vetëm një pikë në tre ndeshjet e para.

Të dielën, ata lëshuan avantazhin prej dy golave duke pësuar një humbje 3-2 në shtëpi kundër Genoas.

Leonardo Semplici u shkarkua, pavarësisht se e çoi klubin në mbijetesën e Serie A sezonin e kaluar, duke menaxhuar 21 pikë në 15 ndeshje.

Tani në vend të Semplicit, Cagliari ka emëruar ish-trajnerin e Torinos, Watfordit, Napolit dhe Interit, Walter Mazzarrin.

Të ngjashme