Apple mund të prezantojë iPhone të ri me sensor të veçantë për gjurmë të gishtërinjve

Prishtinë | 07 Dhj 2019 | 09:32 | Nga Ekonomia Online

“Economic Daily News” raporton se Apple është në bisedime me “Qualcommin” dhe kompanitë e tjera lidhur me sensorin për gjurmë të gishtërinjëve në iPhone. Megjithatë, këtë herë sensori mund të jetë nën ekranin e telefonit.

Thashethemet sugjerojnë që kjo mund të ndodhë qysh në vitin e ardhshëm, shkruan KOHA Ditore. Spekulohet se për gjurmët e gishtërinjve në iPhone do të ishte një sensor ultrasonik, i cili ishte në dispozicion vetëm në Samsung S10 deri më tani.

Ekziston mundësia që Apple në vitin 2020 do t’i lansojë dy sete të iPhone, kështu që nga informacionet e reja gjatë disa muajve të ardhshëm do të dihet më shumë rreth këtyre sensorëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme