Apple pret të shesë iPhone të palosshëm më 2023

Prishtinë | 04 Maj 2021 | 10:36 | Nga Ekonomia Online

Gjiganti teknologjik Apple po pret që të shesë mes 15 dhe 20 milionë iPhone të palosshëm kur të dalin në shitje në vitin 2023, sipas një raportimi brenda kompanisë.

Telefoni do të ketë ekran me madhësi 8-inç, sipas raportimit të “9to5Mac”.

“Ne parashikojmë që pajisjet e palosshme si segment mes telefonave, tabletëve e laptopave për të ardhmen. Në atë që njihet si ekosistem i produkteve dhe avantazheve të dizajnit, Apple do të jetë fituesi më i madh në këtë trend”, thuhet në analizë.

Raportimi i ri vjen pas atij të janarit kur Apple tashmë kishte nisur prodhimin e një prototipi të iPhonet të palosshëm. Kompania do të përdorë ekranin e Samsungut për pajisjen e re.

Sipas një studimi të ri, gjysma e konsumatorëve amerikanë janë të interesuar të blejnë telefona që palosen.

Të ngjashme