Detajet e reja për Suzuki Jimny dhe Jimny Sierra

Prishtinë | 12 Qer 2018 | 14:37 | Nga

Kompani japoneze e prodhimit të makinave, Suzuki, synon të godasë tregun botëror me dy versione të reja të makinave me konsum të ulët.

Por ashtu siç edhe ndodh rëndomë, pavarësisht se kompanitë mundohen të fshehin çdo detaj para prezantimit zyrtar, serish ka pasur rrjedhje informacioni.

Imazhet e broshurës tregojnë pamjet e jashtme, të brendshme dhe të transmetimit të SUV.

Faktorët kryesorë të diferencimit midis Jimny dhe Jimny Sierra janë shtresa shtesë e trupit, goma më të gjera dhe rrota pak të ndryshme në aliazh.

Nëse modelet mbeten të vërteta në versionin e mëparshëm, atëherë Jimny do të marrë një motor me benzinë më të vogël 660cc, ndërsa Jimny Sierra ka të ngjarë të mundësohet nga një motor nafte 1.0 ose një motor nafte 1.2 me aspiratë natyrale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme