Facebook lanson versionin vetëm për punë

Prishtinë | 11 Tet 2016 | 09:44 | Nga

Facebook ka lansuar një version të ndarë me qëllim që t’ju ndihmojë të bëni punë në vend se të shikoni fotografi dhe gjëra të tjera në rrjetin social.

I quajtur ‘Workplace’, platforma e re nuk është e lidhur me llogaritë ekzistuese të Facebook.

Në vend të tyre, punonjësit regjistrohen si organizatë, kurse bizneset duhet të paguajnë – por Facebook po e ofron atë tek shkollat dhe organizatat jofitimprurëse pa pagesë.

Facebook thotë se tashmë më shumë se 1,000 vende po e përdorin këtë version të ri

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme