Ferrari shumë i rrallë 1.6 milion eurosh del në shitje

Prishtinë | 23 Gus 2018 | 17:30 | Nga

Një entuziast britanik i Ferrarit është gati të shesë ‘lodrën’ e tij në Goodwood Revival në muajin e ardhshëm, të cilin e ka pasur nën pronësi që nga 1972-ta, 250 GT.

Megjithatë, ai nuk është pronari i parë i Lusso Berlinetta të vitit 1965. Para pronarit aktual që e ka mbajtur veturën për 50 vjet, ishte një tjetër i paidentifikuar, transmeton Koha.net.

Ky Ferrari vlerësohet të jetë në mes të 1 dhe 1.7 milion eurosh kur të dalë në 8 shtator në ankand në Bonhamas.

Me vetëm 350 ekzemplarë të bërë ndonjëherë nga Ferrari, vetura është e 280-ta që ka dalë në shitje.

Që nga 1967-ta, ky Ferrari është modifikuar disa herë për të qenë i aftë për vozitje.

Në 1962-ën kur ka debutuar 250 GT Lusso menjëherë ishte emërtuar si Ferrari më i bukur ndonjëherë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme