iPhone 7 Plus më i shitur sesa iPhone 6

Prishtinë | 05 Shk 2017 | 13:08 | Nga

Apple ka njoftuar se shitjet e telefonit të ri iPhone 7 Plus janë më të larta sesa iPhone 6 Plus dhe iPhone 6S Plus.

iPhone 7 Plus u lansua në shtatorin e vitit të kaluar dhe shefi i Apple, Tim Cook, së fundmi ka njoftuar se pajisja e re është më e popullarizuara në serinë e iPhone Plus.

Telefoni i ri ka dy kamera me lens 56 milimetra. Kamera është arsyeja kryesore që telefoni iPhone 7 Plus është më i shitur sesa gjeneratat e mëparshme të iPhone Plus.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme