Ky është modeli më i shtrenjtë i BMW-së (Foto)

Prishtinë | 06 Shk 2017 | 12:45 | Nga

Modeli M Performance 7 Series është modeli më i shtrenjtë i BMW-së.
Kjo veturë kushton afër 170 mijë euro në “shtëpi”, në Gjermani.

Modeli M760i xDrive ka super motor 6.6-litërsh me 610 kuajfuqi dhe përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë e arrin për vetëm 3.7 sekonda.

Top shpejtësia e tij është 305 km/ orë.

BMW ka publikuar një mori fotografi të modelit të ri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme