“Lamborghini” kosovar i ndërtuar nga djaloshi nga Gjilani

Prishtinë | 10 Tet 2016 | 19:15 | Nga

Djaloshi nga Gjilani, i cili krijoi automobilin e tij, është inspiruar nga marka e njohur e veturave Lamborghini.

Driton Selmani ka punuar në këtë veture përgjatë dimrit të kaluar dhe në fund kjo është arritja e tij. Deri më tani sipas tij janë shpenzuar afro 30 mijë euro.

Ai është inspiruar nga Lamborghini Reventon, duke i ofruar shumë origjinalit derisa premton se do të bëjë përparime të mëtutjeshme. Motori dhe pjesa e jashtme ishte e llojit Mitsubishi 3.0.
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme