LG G6 me kamera me pamje të gjerë

Prishtinë | 21 Shk 2017 | 22:30 | Nga

LG G6 do të ketë dy kamera 13 megapikselë, në pjesën e tij të pasme, përveç kamerës së përparme, ka njoftuar kompania.

Kamera e përparme ofron një pamje 100 gradë shikimi, por dy të pasmet do të ofrojnë një kënd 125 gradë shikimi. Njëra prej tyre do të ofrojë pamjen e gjerë, duke dhënë mundësi që foto më të gjera të përshtaten në shkallën 1:1.

The Verge bën të ditur se G6 do të jetë telefoni i parë i LG me dy kamera të pasme, dhe me pamje të gjerë.9 orë më parë Çfarë po ndodhë me iPhone 8?

A do të ju pëlqejë kjo risi? Kompania thotë gjithashtu se do të ketë dhe një mënyrë panoramike prej 360 gradësh dhe funksionimin e ekranit në dy pjesë, për të parë se çfarë keni shkrepur ndërkohë që shkrepni foton tjetër.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme