Njihuni me super-jahtin italian (Foto)

Prishtinë | 28 Mar 2017 | 20:30 | Nga

Një dizajnues italian ka krijuar një koncept që i çon super-jahtet në një tjetër nivel – nëse dikush është aq i pasur për ta ndërtuar këtë jaht.

Super-jahti italian përmban një suitë luksoze, që do të sillte pronarin dhe mysafirët e tij/saj nga deti në qiell, ku do të kënaqeshin me pamjet mbresëlënëse të mjedisit që i rrethon.

Jahti ka një tarracë 1,000m2 dhe është rreth 100m mbi ujë, duke i dhënë pronarit një ndjenjë të veçantë të pamjeve si kurrë më parë në ndonjë jaht.

Afër nivelit të detit, jahti ka një klub plazhi dhe një akuarium në mes të dhomës së ndejës dhe një pishinë në çati.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme