Puma i kthen atletet e zgjuara nga viti 1986

Prishtinë | 13 Dhj 2018 | 13:28 | Nga Ekonomia Online

Prodhuesi gjerman i atleteve i ka rikthyer atletet e saj të zgjuara nga viti i largët 1980 dhe përsëri do ti vendos ato në treg.
Në vitin 1986, atletët e Pumës ishin milje përpara kohës së tyre: në atlete, ishte e mundur të lexonim se sa larg kishte dikush, sa kalori ishin djegur dhe për sa kohë po vraponte, transmeton lajmi.net.

Për të marrë këto të dhëna, këpucët duhej të ishin të lidhur me një kompjuter Apple II, një Commodore 64 ose një IBM PC nëpërmjet një lidhës 16-pin.

Atlete të reja të sapoformuara do të shiten në sasi të kufizuara në Berlin, Londër dhe Tokio.

Por me atletet e zgjuara në vitin 1986, Puma nuk ishte prodhuesi i parë i këpucëve për të informuar vrapuesit për distancën që kishin vrapuar.

Rivalët e Pumas, Adidas kishin nisur të ashtuquajturën këpucë Micropace dy vjet më parë.

Ai ishte tashmë në gjendje të përdorte një mikroskop për të llogaritur distancën dhe kalorive të djegura. /Lajmi.net/Fjalë Kryesore:

Të ngjashme