Si ta resetoni iPhone-in tuaj kur pulla “Home” nuk funksionon

Prishtinë | 24 Gus 2019 | 14:49 | Nga Ekonomia Online

Nuk ka asnjë pullë “home” për të klikuar dhe kemi ngecur në faqen e përshëndetjes, pas formatimit.

Jo, nuk duhet patjeter të zëvendësojmë pullën “home”.

Si të konfiguroni iPhone-in tuaj kur butoni juaj “Home” nuk funksionon”

1. Lidhni iPhone tuaj, me një kompjuter me iTunes të instaluar.

2. Në iTunes, zgjidhni pajisjen tuaj (Your Device).

3. Nga kutia Summary, kliko ‘Configure Acessibility; në sektorin ‘Options’ në fund.

4. Zgjidhni ‘Voice Over’ dhe klikoni OK.

5. Klikoni dy herë në ‘Press Home’ në telefon për të hapur tekstin.

Pasi të keni kaluar faqen e parë, mund të përparoni në pjesën tjetër të hapave pa aktivizimin e “Voice Over”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme