Skype tani mundëson ndarjen e ekranit të telefonit gjatë thirrjeve

Prishtinë | 12 Pri 2019 | 18:00 | Nga Ekonomia Online

Gjatë javëve dhe muajve të fundit, Microsoft ka bërë një gamë të gjerë përmirësimesh në Skype pas përditësimit të detyruar në Skype v8, me të cilin shumë përdorues nuk ishin të kënaqur.

Tani, megjithatë, ekziston një tipar mjaft i ri në rrugën drejt Skype Insiders në pajisjet mobile.

Me versionin 8.43.76.38, përdoruesit në Android dhe iOS tani mund të ndajnë ekranin e telefonit të tyre gjatë një telefonate.

Nëse doni ta provoni funksionin e ri tani, duhet të shkarkoni aplikacionin Skype Preview në Android, ose të përpiqeni të bashkoheni me programin Test Flight në iOS.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme