Veturat më të veçanta të CES-it

Prishtinë | 13 Jan 2019 | 14:25 | Nga Ekonomia Online

Panairi më i madh i teknologjisë, “CES” mbahet çdo vit në Las Vegas të SHBA-së. Këtë vit u organizua nga data 8, deri në 11 Janar.

Aty paraqiten pajisje nga më të ndryshmet, dhe automobilat sigurisht që janë nga më interesantet, transmeton tch.

Në edicionin e këtij viti nuk kanë munguar marka të fuqishme si Mercedes-Benz, Audi dhe BMW, por edhe marka të reja nga Kina e nga vende të tjera.

Dhe nuk pati vetëm vetura, por edhe motoçikleta, jahte, helikopterë e dronë. Më poshtë keni më të veçantat.

Image

BMW iNext do të shitet në vitin 2021

Image

Yamaha Niken

Image

Honda, makine pune autonome

Image

Electrafly, pritet në vitin 2021

Image

Mercedes-Benz EQC

Image

Mercedes-Benz Vision Urbanetic

Image

Bell Nexus, helikopteri dron 2020

Image

Audi Aicon 2021

Image

Nissan IMx 2020

Image

Byton K-Byte 2021

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme