Arsenali dhe Man City mund ta mposhtin Juventusin në garën për nënshkrimin e Locatellit

Prishtinë | 30 Qer 2021 | 15:08 | Nga Ekonomia Online

Juventusi mund të humbasë Manuel Locatellin nëse klube të tjera të interesuara, të tilla si Arsenali dhe Manchester City, bëjnë një ofertë të thjeshtë parash për të nënshkruar me yllin e Italisë.

Locatelli pritet të largohet nga Sassuolo gjatë verës dhe Juventusi ka hapur bisedimet për të nënshkruar me 23-vjeçarin italian.

Sassuolo e vlerëson Locatellin në 40 milionë euro dhe sipas raporteve të La Gazzetta dello Sport, përfaqësuesit e dy klubeve nuk do të takohen sot (e mërkurë) në Rimini.

Gjigantët e Serie A janë shumë të interesuar të nënshkruajnë me italiani, por mund të përputhen me çmimin e kërkuar të Sassuolo vetëm duke shtuar një lojtar në një ofertë parash prej 30 milionë eurosh.

Juventusi gjithashtu dëshiron të paguajë lojtarin nga viti 2022 pasi planifikon të vendos një ofertë huazimi me një mundësi blerje.

Sassuolo nuk po nxiton për të shitur lojtarin dhe sipas gazetës italiane, ata kanë marrë ‘oferta të rëndësishme’ nga Arsenali dhe Borussia Dortmund.

Sidoqoftë, Manchester City dhe Real Madridi janë gjithashtu të interesuar për produktin e akademisë së Milanit, i cili shënoi dy gola në tre paraqitje në Euro 2020.

Edhe pse Locatelli do të preferonte një lëvizje në Juventus, Bianconerët mund të humbasë nënshkrimin e tij nëse një klub tjetër paguan çmimin e kërkuar të Sassuolos pa shtuar lojtarë në marrëveshje. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme