Berisha zotohet se do të kontribojë në Shtëpinë e Kulturës në Istog

Prishtinë | 26 Sht 2021 | 11:56 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të Istogut, Bekë Berisha ka vizituar Ansambli i këngëve dhe valleve “SELMAN KADRIA” në Istog.

Berisha tha se është kënaqësi t’i shohësh djem dhe vajza të reja në skenë, duke interpretuar në mënyrë unike vlerat tona folklorike.

Tutje, Berisha theksoi se nuk ka nevojë mi ju ba be, po zotohet se do ti ndihmojë Ansamblin e këngëve dhe valleve “SELMAN KADRIA”, në Istog edhe sa i përket buxhetit në marrjen e mandatit të ardhshëm.

Postimi i plotë:

Vizita tek Ansambli i këngëve dhe valleve “SELMAN KADRIA” në Istog Një tablo e pasur e vallëzimeve dhe këngëve të trevave tona kombëtare. Kënaqësi t’i shohësh djem dhe vajza të reja në skenë, duke interpretuar në mënyrë unike vlerat tona folklorike. #Meqytetarët121

https://www.facebook.com/messenger_media?thread_id=100005198645466&attachment_id=892594054976490&message_id=mid.%24cAABa9BDLp-eCUsAdfl8IXn53bLEY

Të ngjashme