City thellon diferencën në krye të Premier Leagues

Prishtinë | 27 Shk 2021 | 15:54 | Nga Ekonomia Online

Manchester City ka fituar 2:1 ndaj West Hamit për të ikur edhe më shumë në krye të tabelës në Premier League.

Ruben Dias dhe John Stones realizuan golat për “Qytetarët”, ndërsa Michail Antonio shënoi golin e vetëm për West Hamin.

Në tabelë, City ka tani 62 pikë në vend të parë me 26 ndeshje të zhvilluara, 13 më shumë se ndjekësit Manchester City e Leicesteri që kanë nga një ndeshje më pak.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme