Dua Lipa shprehet mirënjohëse ndaj atyre të cilët e kritikuan

Prishtinë | 03 Qer 2021 | 11:44 | Nga Ekonomia Online

Ylli i popit është përballur me kritika të vazhdueshme për aftësitë e saj të vallëzimit dhe performancat e saj live.

Dua Lipa ka zbuluar se është disi mirënjohëse pasi fansat të cilët e kritikuan dhe përqeshen në rrjetet sociale në fillim të karrierës së saj, transmeton lajmi.net.

Krijuesja e hitit “Don’t start now’, shkrepi për herë të parë famën e medias kryesore në 2015 kur meloditë e saj tërheqëse filluan të dominonin në listat muzikore.

Mbi gjashtë vjet më vonë, këngëtarja e lindur në Kosovë është artistja më e madhe e muzikës femër në planet me dhjetra nominime për çmime, shkruan The Mirror.

Por, Dua nuk kishte një udhëtim të lehtë drejt suksesit. Ylli i pop-it është përballur me kritika të vazhdueshme për aftësitë e saj të vallëzimit dhe performancat e drejtpërdrejt (live).

Ndërsa të tjerët mund të kenë lejuar reagimin e ashpër që t’i godasë ata, bukuroshja brune e kishte zakon të përmirësonte veten dhe të rritej.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme