Futbollistët e Kamerunit në vitin 2002 luajtën me fanella që iu ngjajnë atyre të basketbollit

Prishtinë | 12 Jan 2022 | 15:49 | Nga Ekonomia Online

Kombëtarja e Kamerunit në futboll përpos që e fitoi Kupën e Afrikës AFCON në vitin 2002, la përshtypje edhe me fanellat.

Futbollistët e kësaj kombëtareje për shkak të vapës së madhe që mbizotëronte në këtë kontinent luajtën me fanellat që ngjanin me ato të basketbollit.

Mirëpo në Kampionatin Botëror që u mbajt më pas në Japoni dhe Korenë e Jugut, Federata e këtij vendi i hoqi nga përdorimi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme