Gjenden tre të vdekur në një hotel

Prishtinë | 13 Maj 2019 | 14:50 | Nga Ekonomia Online

Policia e Gjermanisë është duke hetuar vdekjen e tre personave të cilët janë gjetur pa shenja jete në një hotel rural.

Viktimat ishin të goditura në gjoks nga bulona të harkores, shkruan sot BBC.

Një shërbëtore e dhomës zbuloi trupat në një dhomë së bashku me dy kryqëzime.

Autoritetet policore gjermane thonë se deri tani nuk ka asnjë shenjë që një person tjetër të jetë përfshirë në këtë rast.

Relacioni midis tre viktimave, një burrë 53 vjeç dhe dy gra të moshës 30 dhe 33 vjeç mbetet ende i paqartë.

Hoteli gjendet në një vend idilik nga lumi Ilz, pranë qytetit të Passau. Një autopsi në të tre trupat është planifikuar të fillojë këtë hënë.

Menaxheri i hotelit tha se të tre të vdekurit, të cilët ishin të gjithë gjerman, kishin planifikuar të qëndronin për tre netë por nuk kishin urdhëruar mëngjesin.

Të ngjashme