Haradinaj në Deçan: Kosova e pastër është një prej zotimeve të kontratës tonë me qytetarët

Prishtinë | 26 Jan 2021 | 17:02 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për President, njëherit edhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sot gjatë ditës ka vizituar Deçanin.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se sot e ka parë një Deçan të pastër dhe duke u ndërtuar.

“Së bashku me kryetarin e komunës z. Bashkim Ramosaj, vizituam vendin ku po ndërtohet Qendra Rinore, e po ashtu u pritëm nga udhëheqësit dhe punëtorët e N.P.L “Higjiena”. I falenderova për punën e palodhur, për Deçanin e pastër”, ka shkruar ai. 

Ai i ka tha se “Programi i Aleancës 2021 – 2025, në kuadër të ndihmës për biznese, përfshin edhe nxitjen dhe mbështetjen për ndërmarrje e projekte që mbrojnë ambientin|.

Postimi i plotë:

Sot kam parë një Deçan të pastër dhe duke u ndërtuar. 

Së bashku me kryetarin e komunës z. Bashkim Ramosaj, vizituam vendin ku po ndërtohet Qendra Rinore, e po ashtu u pritëm nga udhëheqësit dhe punëtorët e N.P.L “Higjiena”. I falenderova për punën e palodhur, për Deçanin e pastër. 

Gjatë qeverisjes sime, pastrimi i vendit tonë nga deponitë ilegale të mbeturinave, ishte një prej detyrave që u kryen me shumë sukses. 

Programi i Aleancës 2021 – 2025, në kuadër të ndihmës për biznese, përfshin edhe nxitjen dhe mbështetjen për ndërmarrje e projekte që mbrojnë ambientin.

Kosova e pastër është një prej zotimeve të kontratës tonë me qytetarët. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme