Idrizi: Programi i Rimëkëmbjes do të ketë politika lehtësuese për kompanitë që punësojnë gra

Prishtinë | 12 Shk 2021 | 21:02 | Nga Ekonomia Online

Kandidatja për deputete nga PDK-ja, Valdete Idrizi, ka biseduar me gratë e kompanisë ETC, duke thënë se ato janë shtylla e kësaj kompanie.

Në vijim postimi i plotë i saj:

Këto gra të mrekullueshme janë shtylla të Kompanisë Elkos Group dhe ETC. 

Zonjat Servete Abazi, Valmire Mujaj, Blerina Kelmendi janë menaxheret e suksesshme me të cilat pata kënaqësinë sot t’i takoj. Ishte kënaqësi të bashkëbisedojë dhe me gratë tjera të kësaj kompanie dhe kompani tjera prodhuese.

Vet fakti se kjo kompani ka 65% gra e vajza të punësuara flet shumë.

Programi i #Rimëkëmbjes do të ketë politika lehtësuese për kompanitë që punësojnë gra e vajza, si dhe ato që udhëhiqen nga gratë!

#Rimëkëmbje

#PDK134

#EnverHoxhaj1

#ValdeteIdrizi21

May be an image of 6 people, people standing and indoor
May be an image of 7 people and people standing

May be an image of 12 people, people sitting, people standing and indoor
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme