Ismaili: Shëndetësia do të jetë prioriteti ynë kryesorë

Prishtinë | 09 Shk 2021 | 16:17 | Nga Ekonomia Online

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili ka thënë se shëndetësia do të jetë prioriteti kryesor.

Ai ka falënderuar të gjithë personelin shëndetësor për kontributin që kanë dhënë gjatë kohës së pandemisë.

“Kemi qëndruar afër mijëra qytetarëve gjatë pandemisë. E kemi parë që kjo është një luftë shëndetësore si asnjë tjetër, prandaj edhe vetëmohimi ynë si profesionistë shëndetësorë ka qenë më i lartë se kurrë më parë. Do të vazhdojmë kështu deri në fund të kësaj beteje”. – Shkurte Gashi – Përgjegjëse e Laboratorit në Spitalin e Ferizajt!

Falënderoj laboranten Shkurte, e përmes saj të gjithë̈ profesionistët shëndetësorë në Kosovë, për kontributin e madh dhe përcaktues në luftimin e pandemisë̈. Në Rimëkëmbjen e Kosovës, shëndetësia do të jetë prioriteti ynë kryesorë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme