Kelmendi: Shqetësuese, pjesëmarrja e vogël e shqiptarëve në zgjedhjet e Medvegjës

Prishtinë | 16 Sht 2019 | 09:17 | Nga Ekonomia Online

Biznesmeni Ramiz Kelmendi i ka cilësuar rezultatet e zgjedhjeve në Medvegjë si tejet shqetësuese.

Ai ka thënë se nga 8.600 votues, vetëm 866 ishin vota të qytetarëve shqiptarë, apo e shprehur në përqindje janë vetëm 10, njofton Klan Kosova.

“Kjo është rezultat i shtypjes dhe detyrimit të tyre për t’u shpërngulur rrugëve të Europës, derivat i metodave të shumta që ka përdorur ndër vite, politika shoviniste serbe”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

Të ngjashme