Ky është rezultati i partive nga votat me kusht

Prishtinë | 02 Mar 2021 | 11:34 | Nga Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të marrë numrin më të madh të votave me kusht  dhe votave të personave me nevoja të veçanta.

Pas përfundimit të procesit të numërimit të votave është publikuar dhe tabela përfundimtare me rezultatin e këtyre votave.

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë numrin me ta madh të votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta, 14939 vota, Partia Demokratike e Kosovës 4997 vota, Lidhja Demokratike e Kosovës 2944, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 2167 vota, Nisma Socialdemokrate 1033.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme