Lazio i vendos çmim “të kripur” Luis Albertos

Prishtinë | 29 Pri 2021 | 15:14 | Nga Ekonomia Online

Lazio thuhet se po përpiqet të shmangë pretendentët e mundshëm dhe ka vendosur një çmim prej 70 milionë euro për mesfushorin Luis Alberto.

28-vjeçari spanjoll ka ri-konfirmuar rëndësinë e tij në Olimpico, duke kontribuar me tetë gola dhe një asistim në 29 ndeshje të Serie A këtë sezon.

Ish-mesfushori i Deportivo La Coruna u transferua në Lazio nga Liverpooli për një raportuar prej 4 milionë euro në gusht të vitit 2016 dhe ka shkëlqyer nën urdhrat e Simone Inzaghi.

Luis Alberto, i cili ka luajtur një herë për Spanjën, ka luajtur 170 ndeshje konkurruese me Lazion, duke shënuar 34 herë dhe duke kontribuar me 47 asistime gjatë kësaj kohe.

Sipas mediumit Il Messaggero, presidenti Claudio Lotito dëshiron ta mbajë mesfushorin sulmues në kryeqytetin italian dhe lojtari është i lidhur në një kontratë me klubin deri në qershor të vitit 2025.

Por, pas raporteve të interesit nga gjigandët evropianë, një ofertë e madhe do t’i bënte lacialët të konsideronin lejimin e lojtarit të largohej dhe gazeta pretendon se Lotito do të kërkojë një ofertë prej të paktën 70 milionë eurosh.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme