Muhaxheri: VV-së iu desh kaq kohë për të ardhur në pushtet, por nuk do t’i duhet kaq për ta humbur

Prishtinë | 15 Shk 2021 | 12:36 | Nga Ekonomia Online

Njohësi i çështjeve ekonomike, Arton Muhaxheri, ka folur për partinë e Albin Kurtit dhe fitoren e tij në këto zgjedhje.

Ai tha që nuk do ti duhet shumë kohë VV-së për ta humbur pushtetin.

“Ju dashtë kaq kohë për të ardhur në pushtet, por nuk do ti duhet kaq kohë per ta humb pushtetin sepse kjo parti është ngarkuar me përgjegjësi nga qytetarët më shumë se sa ka kapacitet të përballoj”, ka shkruar Muhaxheri

Postimi i plotë:

Gati dy dekada po behen kur VV nisi aktivitetin e saj politik, ju dashte kaq kohe per te ardhur ne pushtet, por nuk do ti duhet kaq kohe per ta humb pushtetin sepse kjo parti eshte ngarkuar me pergjegjesi nga qytetaret me shume se sa ka kapacitet te perballoj, si rezultat zhgenjimi qytetarë do te jetë shume here me i shpejte se sa perpjekja e tyre per te ardh ne pushtet.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme