Osmani takohet me përfaqësueset e UN Woman, bisedojnë për avancimin e barazisë gjinore

Prishtinë | 29 Pri 2021 | 16:28 | Nga Ekonomia Online

Përfaqësueset e organizatës UN Women në Kosovë kanë bërë të ditur se kishin një takim me presidenten Vjosa Osmanin, këtë të enjte.

Në këtë takim kanë biseduar për përpjekjet e përbashkëta për avancimin e agjendës së barazisë gjinore në Kosovë

“Sot, ne patëm një takim konstruktiv me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani mbi partneritetin strategjik me UN Women, përpjekjet e përbashkëta për avancimin e agjendës së barazisë gjinore në Kosovë dhe mbështetjen për zbatimin e normave dhe standardeve ndërkombëtare për barazinë gjinore”, thuhet në postimin e UN Woman në rrjetin social Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme