Policia arreston tre persona për dhunimin që iu bë një gruas në Prishtinë

Prishtinë | 13 Maj 2021 | 08:39 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona, nga pesë të dyshuar për rast dhunimi në Prishtinë.

Me 30 prill për disa ditë rend një grua ishte dhunuar nga pesë persona.

Lidhur me rastin, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore janë identifikuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë dhe më datë 12.05.2021 është arrestuar dhe intervistuar njëri prej të dyshuarve, ndërsa dy të dyshuarit tjerë gjenden në arrati.

Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari ndalohet për 48 orë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme