Rita Ora zhvendoset përgjithmonë në Los Angeles me të dashurin dhe nuk është kthyer në Evropë që nga shkelja e rregullave anti-Covid

Prishtinë | 05 Gus 2021 | 09:45 | Nga Ekonomia Online

Rita Ora është zhvendosur përgjithmonë në Los Angeles për të filluar një jetë të re me të dashurin Taika Waititi, thuhet sipas raportimeve të fundit.

Krijuesi i hitit “Let You Love Me” nuk është kthyer as edhe një herë në Mbretërinë e Bashkuar që nga festa e saj e ditëlindjes së 30 në nëntor (ku u kritikua për thyerjen e rregullave anti-COVID), pavarësisht se kishte shpenzuar 7.5 milionë funte investim në një rezidencë me gjashtë dhoma gjumi në veri të Londrës verën e kaluar.

Londra thuhet se mban “kujtime të këqija” për yllin që nga festa e ditëlindjes së saj në kryeqytetin britanik dhe Rita është “e lumtur t’ia nis nga fillimi në Los Angeles, ku ka shumë mundësi”, shkruan DailyMail.

Një burim i tha The Sun: “Rita e kishte Londrën strehë me planet për ta mbajtur atë si shtëpinë e saj kryesore, por është bërë gjithnjë e më e qartë për të që Los Angeles do të jetë vendi i parashikuar ku ajo do të jetonte”.

Burimi shtoi: “Pas festimit të ditëlindjes vitin e kaluar, Rita u largua nga Britania e Madhe dhe nuk është kthyer më që atëherë. I dashuri i saj Taika është gjithashtu me rezidencë në Los Angeles, kështu që ata kanë kaluar shumë kohë së bashku. Realisht ajo nuk do të kalojë aq shumë kohë në Londër”.

DailyMail ka kontaktuar përfaqësuesit e Ritës për të marrë një koment, por ata nuk i janë përgjigjur në lidhje me këtë temë.

Rita theu protokollin pandemik në nëntor kur organizoi një festë ditëlindjeje në restorantin ‘Casa Cruz’ në lagjen Notting Hill, për të shënuar 30-vjetorin e lindjes.

Menjëherë pas incidentit, Rita u nis për në Bullgari ku xhiroi një video muzikore, dhe pas kësaj kaloi shtatë muaj në Sydney, ku u bë anëtare e jurisë në versionin australian të “The Voice”.

Foto: Rita Ora/Instagram

Regjisori i Zelandës së Re Taika, 45 vjeç, ishte gjithashtu në Sydney në atë kohë duke xhiruar “Thor: Love And Thunder”, dhe yjet mendohet se janë njohur mes vete përmes një miku të përbashkët.

Çifti më pas u nisën për në Los Angeles së bashku në qershor dhe bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq si çift në premierën e “The Suicide Squad” të hënën.

Rita u kap dy herë duke shkelur rregullat e izolimit në nëntor.

Mail On Sunday zbuloi se para festës të ditëlindjes, këngëtarja fluturoi me avion privat në Kajro më 21 nëntor për të performuar në hotelin “W” me pesë yje.

Ajo u kthye të nesërmen dhe sipas rregullave të karantinës së Qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar, duhej të izolohej për 14 ditë.

Në vend të kësaj, ajo organizoi një festë ditëlindjeje më 28 nëntor në restorantin ekskluziv ‘Casa Cruz’ në Notting Hill, në Londrën Perëndimore.

Për këtë ajo kërkoi falje me deklaratën e mëposhtme: “Përshëndetje të gjithëve, mora pjesë në një mbledhje të vogël me disa miq për të festuar ditëlindjen time të 30 -të.

“Ishte një nxitje e vendimit të momentit të marrë me pikëpamjen e gabuar se ne po dilnim nga izolimi dhe kjo do të ishte mirë … Më vjen shumë keq për shkeljen e rregullave dhe nga ana tjetër kuptoj se kjo i vë njerëzit në rrezik”.

“Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm i gjykimit. Duke pasur parasysh kufizimet, e kuptoj sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe marr përgjegjësinë e plotë”.

“Ndihem veçanërisht në siklet duke ditur nga dora e parë se sa shumë njerëz kanë punuar për të luftuar këtë sëmundje të tmerrshme dhe duke qenë plotësisht të vetëdijshëm për sakrificat që njerëzit dhe bizneset kanë bërë për të na ndihmuar të na mbrojnë të gjithëve. Edhe pse kjo nuk do ta bëjë atë të drejtë, unë dua të kërkoj falje sinqerisht”.

Ajo pagoi 10 mijë funte gjobë për shkeljen e këtyre rregullave, pasi u raportua në polici, e cila hetoi restorantin, i cili, për çdo kalimtar, dukej se ishte i mbyllur.

Ajo gjithashtu u detyrua të kërkojë një tjetër falje të ashpër për shkeljen e rregullave strikte të coronavirusit për fluturimin dhe kthimin nga Egjipti.

Të ngjashme