Stefanoviq: Aplikimi i Kosovës për Inteprol nuk duhet të jetë në rendin e ditës

Prishtinë | 12 Qer 2019 | 12:45 | Nga Ekonomia Online

Aplikimi i sërishëm i Kosovës përr anëtarësim në Interpol nuk duhet të përfshihet në rendin e ditës për arsye ligjore, politike dhe policore, pavarësisht nga vendet e Interpolit të cilët do ta “nxisin atë me çdo kusht”, .
Kështu ak thënë ministri Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq.

Ai i tha TV Happy se Prishtina tashmë ka dërguar një kandidaturë formale, ose një kërkesë për fillimin e procesit, që do të diskutohet nga Komiteti Ekzekutiv i Interpolit, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme