Sulmohet një oficer serb i Kosovës, Sveçla i drejtohet me kërkesë Vuçiqit

Prishtinë | 19 Sht 2022 | 15:51 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendsheme, Xhelal Sveçla ka deklaruar se tendencat frike vazhdojnë, pasi sot një tjetër oficer i PK-së serbe është sulmuar nga strukturat ilegale të cilët i kanë djegur veturën me targa legale RKS.

Ai ha se kjo është një ftesë e hapur për të luftuar instuticionet e Kosovës.

“I kërkojmë Vuçiqit të ndalojë së mbështeturi aktet e dhunshme dhe terroriste ndaj qytetarëve besnikë të RKS-së”, shkroi ai në Twitter.

Të ngjashme