Sulmojnë policët në Prishtinë, arrestohen dy të dyshuarit

Prishtinë | 04 Dhj 2019 | 09:31 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se dje në Prishtinë janë arrestuar dy meshkuj K/Shqiptarë të cilët kanë sulmuar zyrtarët policorë.

Të dyshuarit kanë fyer dhe kanë sulmuar policët derisa ishin në kryerje të detyrës.

Si pasojë e këtij sulmi policët kanë pësuar lëndrime trupore.

Pas intervistimit dy të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme